גיליון 104 - 9/8/2018

בשבועות האחרונים אנחנו עדים למחול השדים המתחולל סביב חוק הלאום שמאיים לרסק את החברה הישראלית ונוגס בבסיס המשותף שלנו בארץ ישראל . לא מזמן ציינו את ט באב והמסר המאחד היה "לא עוד מלחמת אחים ושנאת חינם " , אבל כנראה ששכחנו .
דר חגי בן ארצי מומחה במחשבת ישראל ימני בדעותיו (לפחות ימינה מגיסו בנימין נתניהו ראש ממשלת ישראל) ויקיפדיה , מגולל בספרו "מגילת התקומה והעצמאות " את סיפורה ההיסטורי של מדינת ישראל שבדרך . שמעתי אותו בהרצאה בנושא אחר דווקא "מלחמת ששת הימים" אבל אהבתי את הדרך בה הוא מדלג בין הצלחה לנס האלוקי וקשה שלא להסכים אתו.
אבל דווקא בגלל שאני מכיר את דעותיו שמחתי לשמוע ולקרוא שהוא מקפיד על האמת ומפגין פרגמטיות רבה בניתוחיו את האירועים (כמובן מנקודת מבטו) . 
בפרק המתייחס למגילת העצמאות מציין דר' בן ארצי "מגילת העצמאות היא המסמך היחיד בתולדות הציונות ומדינת ישראל שסביבו התאחדו כל הזרמים של הישוב בארץ ישראל ! "
והוא מרחיב מי חתום על המגילה : 
ראשי הישוב מפאי – דוד בן גוריון , יצחק בן צבי , משה שרת, גולדה מאיר ועוד , 
ראשי השמאל הסוציאליסטי (מפ"ם) – מרדכי בנטוב, ברל רפטור ועוד .
נציג המפלגה הקומוניסטית – מאיר וילנר .
נציג אחדות העבודה – נחום ניר . 
מפלגת המרכז "הציונים הכללים" והמפלגה הליברלית – משה קול , יצחק גרינבוים פנחס רוזן ועוד .
מימין התנועה הרוויזיוניסטית – הרצל ורדי , הרמן סגל ועוד .
ראשי המזרחי הציונות הדתית – הרב יהודה מימון קרח ורהפטיג ועוד . 
אפילו החרדים פועלי אגודת ישראל הרב קלמן כהנא מאיר לוין ועוד .
מסקנתו של דר' חגי בן ארצי שההסכמה הכוללת סביב המסמך נותנת למגילה את כוחה ומעמדה כמסמך מכונן שמאחד את העם היהודי במולדתו .
ואני נזכר בשאלה ששאל אותי אחד התלמידים בביקור שהיינו בהר הרצל "למה הצליחו היהודים להקים מדינה דווקא לאחר השואה שהשמידה יותר משליש מהעם היהודי ?"
אני תמיד חשבתי שזו הייתה תקופה שבה ליהודים לא היה מה להפסיד , והם היו דבקים במטרתם , ואולי גם זו הייתה תקפה של אחדות חריגה וחד פעמים של העם היהודי שהביאה אותנו להישג הזה ?

התמונה של ‏‎Arie Blumenfeld‎‏.
התמונה של ‏‎Arie Blumenfeld‎‏.
 

בהחלט שווה הצדעה! 👍

עיריית בת ים‏5 באוגוסט‏ ב-‏10:00‏ · 

 

התמונה של ‏עיריית בת ים‏.שוחחנו בקצרה עם סג"מ ל., קצין מודיעין ימי בחיל הים, המפנטז להגיע לחלל אך מסתפק בטראק הרים בדרום אמריקה לשלושה חודשים
🔅 שם: (מצטערים ביטחון שדה)
🔅 דרגה: סג"מ
🔅תפקיד: קצין מודיעין ימי
🔅 חיל: חיל הים
🔅 באיזה בית ספר למדת? רמות
🔅 מה הדבר הכי משמעותי שלמדת בעקבות השירות הצבאי? שהכל בראש! לא משנה כמה קשה לך ובכמה קושי אתה נמצא – תפגין תמיד קור רוח בשילוב חשיבה שקולה.
🔅 למה בחרת לצאת לקצונה? זה נבע מן הרצון לפיתוח עצמי ומהרצון לתרום כמה שיותר לבטחון המדינה שלי
🔅 טיפ למתגייס החדש: הדבר הכי טוב שיכול לקרות לכם זה שתטעו, כי בלי זה אנחנו לא לומדים ומתפתחים.
🔅 רגע משמעותי שחווית במהלך השירות הצבאי: בזמן ההכשרה שלי הגעתי למצבים פיזיים ומנטלים שלא דמיינתי, באותו רגע הרגשתי שאני לא יכול להתמודד עם זה ושזה גדול עלי. אבל חשבתי בראש על התחושה של אחרי ועל התחושה שאני מוותר לעצמי ולא יכולתי לקבל אותה. נשמתי עמוק הבנתי שהכל בראש ושברתי את תיקרת הזכוכית שלי.
🔅 מה אתה אוהב בבת ים? כל כך הרבה! את האנשים, האווירה ובמיוחד את הים והטיילת- בין היפות שיצא לי לפגוש.
🔅 מה אתה מאחל לבת ים? התפתחות רחבה יותר בתרבות, בספורט, בחינוך ובמיוחד בהתנדבות והדאגה לזולת.
עלה והצלח ל. – גאים בך!