גיליון 112 - 24/10/2018

 

תמונה יכולה לכלול: ‏‏אדם אחד‏, ‏‏טקסט‏‏‏

מורים ותלמידים נרתמו למשימה ומנחים מעגלי-שיח.

הרכזת החברתית, רכזת תכנית נחשון, מחנכת ומורה לספרות, Ofra Sharan, ארגנה את האירוע בבית הספר ומסבירה:

יום הזיכרון ליצחק רבין.

23 שנים לרצח ראש הממשלה.

מקיף רמות בת -ים מתכנס הבוקר ללימוד בחברותות, מעגלי שיח משמעותיים סביב השאלות "איזה חותם תרצו להשאיר", מה הייחודיות שלכם, מה צריך לשמר בחברה שלנו ומה לשפר?

מה החותם שהטביע יצחק רבין בחברה שלנו.

מורים ותלמידים מנחים את המעגלים.

למידה אחרת, משמעותית, שנותנת כבוד לאיש וכבוד לזיכרון ומאפשרת לכל אחד ואחת להשמיע את קולו.

אין טקסט חלופי אוטומטי זמין.תמונה יכולה לכלול: ‏‏אדם אחד‏, ‏‏‏לשבת‏ ו‏פעילויות בחוץ‏‏‏‏תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏7‏ אנשים‏, ‏‏כולל ‏טיילור דוידוב‏‏, ‏‏‏‏אנשים יושבים‏, ‏שולחן‏‏ ו‏בתוך מבנה‏‏‏‏‏

ביום חמישי האחרון, התמודדה נבחרת בית הספר בכדורסל י-יב מול נבחרתם של אוהל-שם רמת-גן ורוטברג רמת-השרון על העלייה לגמר מחוז ת״א.

רכז מגמת חנ״ג ומאמן נבחרת השחייה לנוער, Meir Loya, היה שם עם התלמידים, ומעבר לדיווח הרגיל, מאיר גם חולק מספר תובנות בתחום הספורט, התחרותיות, החינוך והעצמת התלמידים. שווה קריאה והפנמה 👌

במשחק הראשון, הצלחנו לגבור על אוהל-שם רמת-גן בתוצאה: 82:38 – משחק מדהים עם אחוזי קליעה מטורפים.

בכדורסל, צריך להיות ברור שלהחטיא , זה חלק מהמשחק.

שחקן כדורסל שמשיג 15-20 נקודות במשחק קולע בדרך כלל לא יותר מ 30-40 אחוז מכלל הזריקות שלו לסל. כלומר, הוא מחטיא יותר משהוא קולע. במשחק הנוכחי, הגענו ל 82 נק׳ ב-28 דק׳, כשהשעון ״רץ״ ולא נעצר. אחוז הקליעות היה מעל הממוצע הנ״ל – דבר נדיר כשלעצמו המעיד על יכולת גבוהה ביותר של שחקנינו.

במשחק המכריע מול קבוצת רוטברג רמת-השרון – רוב שחקניה משחקים בליגה הבכירה של הנוער – הערכות אנשי מקצוע לפני תחילת המשחק היו: ניצחון חד משמעי לרוטברג בהפרש גדול.

אולם, מסתבר שבספורט, כמו בחיים, יש הפתעות. שחקני נבחרת רמות עלו למגרש ברוח סערה.

בלחימה הרואית ועיקשת הצליחו להוביל לא פעם במהלך המשחק. 3 דק׳ לפני הסיום ההובלה הייתה שלנו – 6 נק׳ הפרש. בסופו של דבר, נבחרתה של רמת השרון הצליחה לגבור על נבחרתנו במספר מהלכים.

הכישלון היה צורב ובמיוחד שהיינו די קרובים לניצחון, דבר שהיה מעלה אותנו לשלב חצי הגמר המחוזי.

בתום המשחק עלו לי מספר הרהורים ותובנות חשובים הראויים לשיתוף:

1. יש לנו קבוצה נהדרת ברמה אנושית ומקצועית כאחד.

2. רוח הלחימה שהפגינו החברה על המגרש ראויה להערכה מרובה.

3. המדד להצלחה בספורט הוא: ניצחון, שבירת שיא, מדליה ועוד. אבל מבחינתי יש להתייחס לעוד מדד והוא: היכולת למנף את הכישלון להצלחה.

הכישלון עוזר לנו לראות את החולשות שלנו, כך שנוכל לצמוח מהם ולהוות מקפצה ללמידה ולאתגר הבא.

4. ראיתי איך המאמן ויקטור סקורניק Victor Skornik המאוד מנוסה מתמודד במקרה זה עם הכישלון ומדבר אל חניכיו בהתרגשות, פירגון ואהבה, על מנת להרים אותם על רגליהם ולהסתכל קדימה. על זה נאמר: "מאמן טוב לא ימנע מהספורטאי שלו ליפול, אלא – ממש כמו בג׳ודו , הוא ילמד אותו לדעת לבלום נכון. הוא ידריך את חניכיו שדווקא הנפילות הן כלי עבודה חשוב ומשמעותי בדרך לפסגה."

5. ראיתי הורים בקהל שבאו לראות את ילדיהם משחקים – הרבה תגובות אמוציונליות עד כדי דמעות .

לא פעם, הורים אינם מבינים את תפקידם ואת המשמעות של להיות הורה של ספורטאי הישג. לא פעם הורים מתנהגים כאילו הם המאמנים: מעירים הערות, נוזפים, משמיעים ביקורת על המאמן באוזני הילד, על השופטים וההנהלה.

תפקיד ההורה הוא להכיל את רגעי השיא של הילד: הן את תחושות ההצלחות והן את תחושות הכישלון, ללמד את הילד שחוסר ההצלחה הוא חלק בלתי נפרד מההצלחה עצמה. קבלת הילד ללא תנאי לא תגרום לו להיות ״לוזר״ – ללמוד להתגבר על קשיים, לקום על רגליו להתפתח ולהיות ״ווינר״.

6. כאחד שראה את המשחק ההיסטורי בשנת 1977 בו נצחה מכבי ת״א את צסק״א מוסקבה שהייתה הקבוצה החזקה ביותר באירופה ונחשב להישג הגדול ביותר של מכבי ת״א לאותה תקופה, אני נוטה תמיד להאמין שבספורט כמו בספורט – הכל אפשרי!

לסיכום: הדרך לפסגה עוד ארוכה.

עלינו להמשיך לעבוד, לאתגר את התלמידים/ הספורטאים שלנו, והכי חשוב, לתת להם להבין ולהרגיש שאנחנו מאמינים בהם, אוהבים אותם ועושים הכל על מנת להגיע ביחד לפסגות גבוהות אף יותר.

👏🤗🏅🧡

אלבום ‏2018 – מגמת חנ״ג כדורסל‏‎Ramot Bat Yam‎‏ הוסיף ‏תמונה חדשה‏ — עם ‏‎Mira Ben Natan‎‏ ו-‏‏9‏ נוספים21 שעות · 

תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏‏13‏ אנשים‏, ‏כולל ‏‎Yoav Sodami‎‏, ‏‎Erik Marchenkov‎‏, ‏‎Giorgi Hosmazarashvili‎‏, ‏עילי אלגרבלי‏, ‏‎Stav Ben David‎‏, ‏‎Mira Ben Natan‎‏, ‏‎Idan Saada‎‏ ו‏‎Ziv Shmueli‎‏‏‏, ‏‏אנשים מחייכים‏, ‏‏‏אנשים עומדים‏ ו‏בתוך מבנה‏‏‏‏‏בהמשך לפוסט קודם, ד״ר סמדר כהן, מנהלת המקיף שש-שנתי זימנה אליה את קבוצת הכדורסל עם המאמן Victor Skornik, רכז מגמת חנ״ג Meir Loya, המורה לחנ״ג ומחנכתשבלת דרורי ומנהלת שכבת יא Mira Ben Natan לקבלת פנים דווקא חגיגית ביותר🎊במשרדה.

ד״ר סמדר שיבחה את הנבחרת על משחקה האחרון ועל ההישגים הקודמים.

התלמידים יצאו מהפגישה עם חיוך והרבה מרץ להמשך אימונים ושיפורים👏🏅

 
 

במסגרת התכנית הניחו צפו התלמידים בגרבילים, בחנו את בבית הגידול והגדירו את גורמי הגידול הביוטיים והא-ביוטיים 😳

העיקר שהבינו מה עשו…🙄😀

תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏5‏ אנשים‏, ‏‏כולל ‏‎Liad Shemer‎‏‏, ‏‏‏‏‏אנשים יושבים‏, ‏ילד‏‏, ‏‏עץ‏, ‏פעילויות בחוץ‏‏‏ ו‏טבע‏‏‏‏‏תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏2‏ אנשים‏, ‏‏כולל ‏‎Liad Shemer‎‏‏, ‏‏‏‏אנשים עומדים‏, ‏‏הר‏, ‏פעילויות בחוץ‏‏‏ ו‏טבע‏‏‏‏‏
 

יום שלישי השבוע פעמים כי טוב הוכרז השנה כיום פתיחת אשכול המש"צים של מקיף רמות . הבוגרים עבדו בקדחתנו במשך החודש על הכנת היום מתוך הבנה של המשמעות הגדולה שיש ליום זה . כשלון חלילה ופתיחה צולעת גוזרת על האשכול שנת דימדומים ומורידה לטימיון השקעה של חודשי הערכות רבים . 
הצלחה ! מזניקה באחת את האשכול קדימה ומהווה פיצוי על עבודת ההכנה הרבה . 
המדד להצלחה או חלילה לכישלון מס' התלמידים (מתגייסים) שיגיעו לפעולה הראשונה . והרף לשבור את השיא של השנה שעברה ששבר את השיא של השנה הקודמת ששבר את השיא שלפניו וכך הלאה משנה לשנה הכמות עולה ואיתה כמובן שגם האיכות . 
והפחד המהלך אימים על מובילי האשכול מי תיהיה קבוצת ההובלה שתשבור מסורת חיובית זו .

לקראת יום שלישי המתח בשיא !!! נקבעה פעולה לשעת 0 של יום שלישי …. שעת 0 משמעותה לנער מן השורה , פחות שעת שינה בבוקר . 
אני מגיע ומרחוק אני מבין שיהיה לנו היום סיפור שונה , תכונה אדירה בחצר ביה"ס עשרות תלמידים עסוקים בהכנה , השכימו קום מסדרים סוחבים ציוד וכולם עסוקים במלאכות השונות לקראת הפעולה . שעת הפתיחה התלמידים נקראים אל השורות ואני "אלוף בספירת תלמידים " מתקשה בספירה , לכמות כזו לא הגענו מעולם ….. מעל 130 פרחי מש"צים התייצבו לבוקר הראשון הוסיפו עוד כ 70 מש"צים ומש"בים בוגרים כלומר יש לנו מעל 200 פעילים באשכול . 
כ- 20% מתלמידי ביה"ס השכימו קום והגיעו לשעת 0 . 
תגידו נו …. הולך ופוחת הדור???? בדיוק אחרת הדור הזה יכול להרים את הקרקע לשמים רק תן לו מטרה ותצביע על הכיוון . 
ורד שותפתי לעבודה מנצחת על האוגדה כן אוגדה ! ולא מסתירה את שביעות רצונה . 
מגיע לה אני חושב לעצמי … זה ממש הבייבי שלה ! 
אני מנציח תמונה ומפיץ לכל הקולגות המקצועיים מתגאה במה שנעשה אצלנו במקיף . והחברים בלי בושה מתקשרים מחמאים ושואלים : "איך עושים את זה ? מה הסוד? " ואני עונה לכל מי שמוכן לשמוע 
הסוד הוא :

1. מורה משוגעת לנושא . 
2. שותף לעבודה שמפרגן ולא מנסה לרפא את השיגעון של השותפה שלו .
3. עבודה קשה תוך אמונה בדרך על גיבוש הגרעין הראשון של המש"צים. שלא מתייאש מהכישלונות. 
4. מנהלות והנהלה תומכת ומעודדת שנותנת העדפה למש"צים .
5. וברגע שגייסת את מחזור המש"צים הראשון המוצלח ,שמצליח לגייס את המחזור השני . אתה מבין שאתם בכוון הנכון .
6. מכאן הדרך סלולה – בחירה של תלמיד או קבוצה שתנהל ותוביל את האשכול והתלמידים מריצים את זה כמו אש בשדה קוצים .
7. והמיוחד אצלנו במקיף אצלנו צוות מחנכים רתום ומעודד שהוא חלק בהצלחה .
ביום הזה הגיעו עם המתגייסים גם מחנכים רבים לעודד, לתמוך ולהשתתף . 
8. כשסוסי ההצלחה דוהרים כולם רוצים להיות על העגלה .

אשכול מש"צים עשיתם לנו את השבוע !!!

תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏3‏ אנשים‏, ‏‏אנשים יושבים‏‏‏רכזת תכנית נחשון בביה״ס, רכזת פעילות חברתית חט״ע מחנכת כיתת נחשון ומורה לספרות Ofra Sharan, ארגנה, הפיקה, הפעילה, צילמה ומדווחת על יום שוקק וחינוכי במיוחד:

במסגרת יום נחשון שהתקיים היום בנושא הבחירות לרשויות המקומיות העבירו תלמידי כיתת נחשון יב8 של המחנכת ומנהלת המקיף שש-שנתי, ד״ר סמדר כהן, סדנאות ופעילויות לכל כיתות המסלול מכיתה ז' עד כיתה י"א.

לכל שכבת גיל נבחרה סדנה או פעילות המותאמת לגיל שלה, החל מלימוד מושגים ועד הקמת רשימה, כתיבת מצע ובחירות לראשות העיר.

התלמידים בכל הכיתות נהנו מאוד מהפעילות ומהמפגש עם התלמידים הבוגרים של מסלול נחשון🥇

תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏7‏ אנשים‏, ‏‏אנשים מחייכים‏, ‏‏בתוך מבנה‏‏‏‏תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏8‏ אנשים‏, ‏‏אנשים מחייכים‏, ‏‏אנשים עומדים‏‏‏‏

התלמידים בוחנים את המגוון ושוקלים בהתאם🧐

באופן מסורתי, מספר לא מבוטל של בוגרים מתנדבים למשך שנה לפני הגיוס לשירות חובה. הם מדווחים על שנה מעצימה ומהנה.

תמונה יכולה לכלול: ‏‏אדם אחד‏, ‏‏‏קהל‏ ו‏פעילויות בחוץ‏‏‏‏תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏2‏ אנשים‏, ‏‏‏‏אנשים עומדים‏, ‏עץ‏‏ ו‏פעילויות בחוץ‏‏‏‏
 
מאירועי החט"ב
 

תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏2‏ אנשים‏, ‏‏‏‏אנשים יושבים‏, ‏מסך‏‏ ו‏בתוך מבנה‏‏‏‏סודקות את תקרת הזכוכית – יריית הפתיחה🛩
34 תלמידות מצטיינות משכבת ח' הלוקחות חלק בתוכנית "סודקות את תקרת הזכוכית" פתחו את השנה בסיור ראשון במכללת אפקה! 
במפגש זה התלמידות התנסו בבניית טיסנים ובניסויים במצלמה תרמית, ופיתחו את האפליקציה הראשונה שלהן!
הפעילויות הועברו ע"י סטודנטיות להנדסה, אשר סיפרו לבנות את סיפורן האישי והדרך שהובילה אותן ללימודי הנדסה, על אף "הרוב הגברי" במקצוע.
תודה למיכל ראובן רכזת התוכנית ולאינה שטרמל על הליווי.

 
תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏17‏ אנשים‏, ‏‏אנשים מחייכים‏, ‏‏‏אנשים עומדים‏ ו‏פעילויות בחוץ‏‏‏‏‏תמונה יכולה לכלול: ‏‏אדם אחד‏, ‏‏מחייך‏, ‏‏‏‏לשבת‏, ‏‏מסך‏, ‏משרד‏‏‏ ו‏בתוך מבנה‏‏‏‏‏
מקיף רמות בת ים‏ הוסיף/הוסיפה ‏‏74‏ תמונות חדשות‏ לאלבום: ‏יום הזיכרון ליצחק רבין‏.‏21 באוקטובר‏ ב-‏20:04‏ · 

תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏5‏ אנשים‏, ‏‏‏‏עץ‏, ‏שמיים‏‏ ו‏פעילויות בחוץ‏‏‏‏השנה מציינת מדינת ישראל 71 שנה להקמתה ו-23 שנה לרצח יצחק רבין.
כל תלמידי חטיבת הביניים השתתפו בעגלי שיח בהם דנו בשינויים שחלו במדינת ישראל מהקמתה ועד היום. ציינו את הטוב במדינה לצד חשיבה ביקורתית וליכולת לעורר שינוי. 
התקיים שיח על אודות האחריות המוטלת על כל אחד מאתנו לעיצוב דמותה של החברה הישראלית בהווה ולמען הדורות הבאים.
לאחר מכן צפו התלמידים בטקס המדבר על סובלנות.

תודה לעינת ויצמן, רכזת החינוך החברתי על הארגון, לחנית קפוזה מנהלת שכבת ח' על הטקס ולאורלי קונפורטי רכזת מגמת המוסיקה על השירים.
תודה לכל המחנכים, המורים המקצועיים והתלמידים שהובילו את מעגלי השיח.

 
תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏3‏ אנשים‏, ‏‏‏ילד‏ ו‏פעילויות בחוץ‏‏‏‏תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏6‏ אנשים‏, ‏‏‏‏אנשים יושבים‏, ‏שולחן‏‏ ו‏פעילויות בחוץ‏‏‏‏

שבוע עליות ברמות🌎
אין טקסט חלופי אוטומטי זמין.במסגרת שיעורי אשכול תרבות חקרו תלמידי השכבה את העליות השונות לארץ. כל כיתה חקרה על עלייה מארץ אחרת: סיבות לעליה, שנים, מאכלים, מנהגים ועוד. 
התלמידים נחשפו לסיפורי עליה שונים ואף שיתפו בסיפורי עליה אישיים ממשפחתם. אף איציק, שומר בית הספר, סיפר את סיפור העליה האישי שלו. 
את מבואת השכבה מקשטים שלטים המברכים את בוא העולים בשפה הרלוונטית. 
תודה למורי האשכול ולרכזת אושרית סלמה.

 
תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏4‏ אנשים‏, ‏‏אנשים מחייכים‏, ‏‏אנשים יושבים‏‏‏‏תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏2‏ אנשים‏, ‏‏אנשים יושבים‏‏‏

נחשונים ברמות🌷
תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏2‏ אנשים‏, ‏‏אנשים יושבים‏‏‏במסגרת יום נחשון שהתקיים היום בנושא הבחירות לרשויות המקומיות, העבירו תלמידי י"ב8 נחשון סדנאות ופעילויות לכל כיתות המסלול מכיתה ז' ועד י"א. לכל שכבת גיל נבחרה פעילות מותאמת החל מלימוד מושגים ועד הקמת רשימה, כתיבת מצע ובחירות לראשות העיר. התלמידים מכל הכיתות נהנו מאוד מהפעילויות ומהמפגש עם התלמידים הבוגרים של מסלול נחשון.
תודה לעופרה שרן רכזת המסלול ולמחנכי נחשון.

 
תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏3‏ אנשים‏, ‏‏אנשים יושבים‏‏‏תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏10‏ אנשים‏, ‏‏אנשים מחייכים‏, ‏‏‏אנשים עומדים‏ ו‏נעליים‏‏‏‏‏

שבוע העליות ברמות:
תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏16‏ אנשים‏, ‏‏‏אנשים עומדים‏ ו‏נעליים‏‏‏‏תלמידי כיתת האולפן המונה עולים מתשע מדינות, הציגו את העלייה שלהם לארץ. 
העולים החדשים סיפרו על עצמם, על התחביבים שלהם ומה הם אוהבים לאכול. בנוסף סיפרו על ארץ מולדתם, מאכלי העדה והדגל. בהמשך שיתפו על החיבור שלהם לבית הספר, לבת ים והארץ, מה הם מכירים, אוהבים ומה משותף ושונה מהמקום בו נולדו. כמו כן חשפו את השאיפות והחלומות שלהם לעתיד. 
נאחל להם קליטה מהירה ונעימה בארץ.
תודה לחנה וייס רכזת העולים על הליווי המסור.

\אין טקסט חלופי אוטומטי זמין.אין טקסט חלופי אוטומטי זמין.תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏7‏ אנשים‏, ‏‏אנשים מחייכים‏, ‏‏‏אנשים עומדים‏ ו‏נעליים‏‏‏‏‏

במסגרת "שבוע העליות" שמצויין השבוע במערכת החינוך, פגשו תלמידי כיתה ז'7 את תהילה טקה ששיתפה את תלמידי הכיתה בסיפור העלייה של משפחתה מאתיופיה לישראל. 
המסע הדרמטי של משפחתה דרך מדבריות סודן נמשך חודשים ארוכים עד ההגעה אל מחנות הפליטים של הסוכנות היהודית, במסגרתו חוותה המשפחה קשיים רבים של רעב, היתקלות עם אריה, קרב יריות עם שודדים וגם שכול של אחות, סבא, ודודה. 
תהילה סיימה את סיפורה בבקשה – "הסיפור הזה אומנם הוא אישי של משפחתי אך הוא גם סיפורם של כל העולים מאתיופיה בשנות ה-80 וסיפורו של כל העם היהודי השב לארצו. שמחתי לשתף אתכם ואשמח אם תעבירו סיפור זה הלאה"
"סיפורה המרגש נתן לכולנו הערכה מחודשת על חיינו פה בישראל" אמרו בסיום התלמידים ומחנכי הכיתה.
תודה לטל הדרי ולרות צפרוט.

תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏24‏ אנשים‏, ‏‏אנשים מחייכים‏, ‏‏אנשים עומדים‏‏‏‏
תמונה יכולה לכלול: ‏‏אדם אחד‏, ‏‏‏לשבת‏ ו‏בתוך מבנה‏‏‏‏
מקיף רמות בת ים‏ הוסיף/הוסיפה ‏‏98‏ תמונות חדשות‏ לאלבום: ‏מרתון אליפות לקראת גיחת שכבות ח' ט'‏.‏9 באוקטובר‏ ב-‏19:04‏ · 

היום החלו ההכנות לקראת הגיחה של שכבות ח' ט'. בפעם הראשונה כ- 400 תלמידים יצאו לגיחה.

במסגרת הגיחה התלמידים יקימו מחנות כיתתיים ואוהלי שדה ללינה בשטח. בנוסף יכינו בעצמם את המזון כאשר הפעילות מצריכה עבודת צוות וכל התהליך מזמן עבורם יישום ותרגול של הובלה ומנהיגות צעירה. הגיחה הינה פעולה חינוכית, ערכית, חברתית, חוויתית המעודדת ומעצימה את הגיבוש הכיתתי ואת שיתוף הפעולה.

פתחנו את היום בכינוס באולם הספורט בו חשפנו את התלמידים להנהגת המש"צים, שהציגו בפניהם באמצעות הצגה, מסדר והמון מורל טעימות מתוך פעילות אשכול רמות בשל"ח.

בהמשך החלה עבודה בכיתות כשכל תלמיד לקח על עצמו תפקיד והחלה עבודה בוועדות השונות.

בהפסקה התקיימה תחרות מורלים בין הכיתות ובסוף היום תחרות תיעוד ופירסום לגיחה.

אנו גאים בכך שמעל 70 מש"צים בוגרים הדריכו את היום בכיתות ובצוותי שיפוט וצוותי מנהלה.

תודה מיוחדת לרכזות השכבה ולמחנכים על שיתוף הפעולה וההירתמות ליום זה, וכמובן להובלת מורי השל"ח המופלאים שלנו.

ישר כח לכולם על יום מדהים ומוצלח.
אשכול רמות – אשכול מנצח.

 תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏‏אדם אחד או יותר‏, ‏אנשים יושבים‏‏ ו‏שולחן‏‏‏
מקיף רמות בת ים‏ נמצא/ת עם ‏ניצה רחמני‏.21 בספטמבר · 
 

תלמידי כיתת נחשון ח'3, בליווי המחנכת מיכל ראובן והמורה לערבית נועה לדרמן, יצאו לסיור חווייתי בעקבות מגני הדרך לירושלים בקרב על הקסטל. התלמידים השתתפו בפעילויות הממחישות את ערכי הרעות, הנחישות, המנהיגות והאמינות שנדרשו להפגין הלוחמים בהר.
לאחר מכן התלמידים ביקרו במוזיאון ארצות המקרא, בו הובילו את הסיור לאחר חקר בקבוצות שעסק במקורות השראה עתיקים של כושר פיתוח והמצאה עכשיווי.
בסיום הפעילות התלמידים יצרו חותם גלילי אישי, אחת ההמצאות עליה חקרו.

תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏5‏ אנשים‏, ‏‏אנשים מחייכים‏, ‏‏אנשים עומדים‏‏‏‏
תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏2‏ אנשים‏, ‏‏אנשים מחייכים‏, ‏‏אנשים יושבים‏‏‏‏תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏2‏ אנשים‏, ‏‏‏‏אנשים יושבים‏, ‏שולחן‏‏ ו‏בתוך מבנה‏‏‏‏תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏5‏ אנשים‏, ‏‏אנשים מחייכים‏, ‏‏‏אנשים עומדים‏ ו‏בתוך מבנה‏‏‏‏‏