גיליון 92 - 9/5/2018

לבוא לקחת צמיד… מוסיקה רק ישראלית ממש טובה, מאהל אירוח עם פיתות בדואיות בשוקו או לבאנה, דוכני פלאפל ושתייה קלה, מעגלי תיפוף, ותלמידי שכבות ז – יב.

אירוע שאסור להחמיץ 

חוגגים 70. תייגו נראה אתכם.

על האירוע ניצחה ועדת ארגון הכי שווה:

יו״ר ועדת הארגון רכזת חברתית חט״ע ומחנכת כיתת נחשון י8, Ofra Sharan

רכזת מעורבות אישית חברתית ומחנכת יב3, חגית שיינר חננאל

רכזת חברתית חט״ב Einat Wizman

סגנית מנהלת חט״ב, מיכל טייטל

רכזת של״ח, ורד ואלעד בן ארצי

ושיר היועצת

ארגון מצויין ותודה להן

 
 
 
 
התמונה של ‏‎Ramot Bat Yam‎‏.התמונה של ‏‎Ramot Bat Yam‎‏.התמונה של ‏‎Ramot Bat Yam‎‏.
התמונה של ‏‎Ramot Bat Yam‎‏.התמונה של ‏‎Ramot Bat Yam‎‏.התמונה של ‏‎Ramot Bat Yam‎‏.התמונה של ‏‎Ramot Bat Yam‎‏.
‏‎Ramot Bat Yam‎‏ היה בשידור חי — ב-‏‏‏‏רמות, בת-ים‏‏.13 שעות · ‏בת ים‏ · 
רמות חוגג 70 לישראל – טקס הדלקת המשואות כתבה: Ofra Sharan

מקיף רמות בת ים חוגג 70 שנה למדינת ישראל. יום הולדת למדינה הוא יום מיוחד, יום בו אנו מוקירים את היותנו אזרחי המדינה הזאת.

אנו, תלמידי מקיף רמות , המורים וההורים חוגגים הערב 70 שנות עצמאות. נדליק 7 משואות- אחת לכל עשור.

נקבל את נציגי הכיתות והמורים

נציגי שכבת ז: אנו נציגי שכבת ז במקיף רמות בת ים מדליקים משואה זו לכבוד ערכי המשפחה ומסורת עם ישראל. המשפחה היא המסד החשוב ביותר של האדם, היא אחת מיצירות המופת של הטבע. המסורת שומרת עלינו כעם, מדגישה את הייחודיות שלנו. לכבוד המשפחה ולכבוד המסורת ולתפארת מדינת ישראל.

נציגי שכבת ח: אנו נציגי שכבת ח במקיף רמות בת ים מדליקים משואה זו לכבוד הרעות, הסובלנות וקבלת האחר. ערכים שבלעדיהם אין קיום לחברה, כל חברה באשר היא. לא מזמן שרנו בטקס יום הזיכרון "כי רעות שכזאת לעולם – לא תיתן את ליבנו לשכוח". לצד זה חשוב לזכור שחברה מתוקנת מקבלת כל אדם באשר הוא והאחר- הוא אני. לכבוד הרעות, הסובלנות וקבלת האחר ולתפארת מדינת ישראל.

נציגי שכבת ט: אנו נציגי שכבת ט במקיף רמות בת ים מדליקים משואה זו לכבוד המנהיגות והאחריות החברתית. בית הספר מחנך אותנו בראש ובראשונה לאחריות, מאלף עד תו. מילה שמכילה בתוכה את האח, האחר, וגם אחרי. אחריות ומנהיגות הולכות זו לצד זו ומשתלבות זו בזו. לכבוד המנהיגות והאחריות החברתית ולתפארת מדינת ישראל.

נציגי שכבת י: אנו נציגי שכבת י' במקיף רמות בת ים מדליקים משואה זו לכבוד ההתנדבות וערך הנתינה. האדם הוא כמו כלי העולה על גדותיו- ככל שהוא נותן יותר –כך הוא מתמלא יותר.

וכמו שאמר הרב קוק- צריך שכל איש ידע ויבין, שבתוך תוכו דולק נר, ואין נרו שלו כנר חברו, ואין איש שאין לו נר. וצריך שכל איש ידע ויבין, שעליו לעמול ולגלות את אור הנר ברבים, ולהדליקו לאבוקה גדולה ולהאיר את העולם כולו. לכבוד ההתנדבות ולכבוד הנתינה ולתפארת מדינת ישראל.

נציגי שכבת י"א: אנו נציגי שכבת י"א במקיף רמות בת ים מדליקים משואה זו לכבוד אהבת הארץ. רבים ממשוררי ארצנו שרו על אהבת הארץ -"בהרים כבר השמש מלהטת ובעמק עוד נוצץ הטל. אנו אוהבים אותך מולדת, בשמחה, בשיר ובעמל!" שר נתן אלתרמן. מטיילים רבים כותבים על אהבת הארץ שנקנית דרך לימוד הגיאוגרפיה ודרך הרגליים. ולא לחינם ראה המחוקק לחוקק את חוק החינוך הממלכתי ומתוכו מטרת החינוך לחנך אדם להיות אוהב אדם, אוהב עמו ואוהב ארצו. לכבוד אהבת הארץ ולתפארת מדינת ישראל.

נציגי שכבת י"ב: אנו נציגי שכבת י"ב במקיף רמות בת ים מדליקים משואה זו לכבוד צה"ל וחייליו. דן חלוץ, מי שהיה הרמטכ"ל השמונה עשר כתב- האדם הוא מקור עוצמתו של צה"ל. זה הרואה בשרות הצבאי ערך וזכות ולא רק חובה חוקית.. אנו, שבעוד כמה חודשים נחליף את התלבושת האחידה במדי צבא, מצדיעים לצה"ל, לעוצמתו ולזכות לחיות חיים נורמטיביים ,כאן במדינת ישראל, בזכותו. אנחנו יודעים שהדור שלנו הוא התור שלנו. לכבוד צה"ל ולכבוד חייליו ולתפארת מדינת ישראל.

נציגי מורים: אנו נציגי המורים במקיף רמות בת ים מדליקים משואה זו לכבוד החינוך ולכבוד מקצוע ההוראה. לתקן את העולם פירושו לתקן את החינוך- כתב יאנוש קורצ'אק, מורה ומחנך שנספה בשואה. ובספר מעורר ההשראה "ימי שלישי עם מורי" מאת הנרי ברוקס אדאמס כותב אדאמס – "מורה משפיע על הנצח; הוא לעולם לא יוכל לדעת היכן ההשפעה שלו נגמרת." לכבוד החינוך, לכבוד ההוראה ולתפארת מדינת ישראל.

אז לכל מי שתהה, גם ראש העיר יוסי בכר כאן אתנו, סגניתו ומחזיקת תיק החינוך אסתר פרון – Esther Perron, מפקחת בית הספר, ברכה ברייר והמון חוגג…

רוב תודות לנציגות העירונית רמת הדרג שבאה לבקר והפגינה נוכחות כל כך מכבדת ומרנינה!

טוב… תכף יחלקו גם שערות סבתא

  
התמונה של ‏‎Ramot Bat Yam‎‏.התמונה של ‏‎Ramot Bat Yam‎‏.התמונה של ‏‎Ramot Bat Yam‎‏.
שערות סבתא כבר אמרנו? אז יש גם פופקורן והרבה שמייח
התמונה של ‏‎Ramot Bat Yam‎‏.התמונה של ‏‎Ramot Bat Yam‎‏.התמונה של ‏‎Ramot Bat Yam‎‏.התמונה של ‏‎Ramot Bat Yam‎‏.
 

התמונה של ‏‎Arie Blumenfeld‎‏.בצעירותי, אבי עבד כסוהר בשירות בתי הסוהר.  כילד, לא זכיתי בחוויה של ללכת עם אבי לעבודה לשחק וליהנות לצידו בזמן עבודתו.  בכל זאת, להיכנס בשערי הכלא ברמלה ולשהות לצד מחבלים ואסירי עולם זו לא חוויה שמומלץ לשתף בה ילדים.

במקרים המעטים שכן יצא לי לעבור ולשהות עם אבי בסיטואציה (הלא נעימה), אני זוכר שהייתי תמיד נתקף ברחמים ועצבות על אותם אסירים שחירותם נלקחה מהם.

כך כנראה התייחסתי לילדיי, שכן, ממרום שנותיי וניסיוני אני לא זוכר פעם אחת ששיתפתי אותם בחוויה שיש בעבודתי, והם מצדם כנראה הבינו את המסר הסמוי ואף לא ביקשו לפקוד את מקום עבודתי.

לא כך השבוע!

קבוצה של מורים מחדשים יזמה, הגתה, ובישלה רעיון אדיר ואף הוציאה אותה לפועל בדמות "חגיגת 70 שנה למדינת ישראל" לתלמידי ביה"ס, והוסיפה להזמנה את ילדי המורים והעובדים בביה"ס.  ואני, שלא כהרגלי, הצעתי לבתי להצטרף אליי ולתלמידיי לחגיגה, והבונוס הגדול – הצטרפותן של שתי נכדותיי. 

והנה אני מוצא את עצמי חוגג עם חבריי לעבודה, תלמידיי, בתי ונכדותיי אירוע חוויתי שיצרב בזכרונם ובזכרוני כחוויה חיובית ויפה מעבודתו של אבא/סבא.

תודה ליוזמים , למובילים למוציאים לפועל ולמנהלות.  הייתה חוויה נהדרת בצירוף המוזר (לי) הזה!

עשיתם לי את השבוע.

‏‎Ramot Bat Yam‎‏ שיתף ‏פוסט‏.‏7 מאי‏ ב-‏19:07‏ · 
ביניהם גם כמה מתלמידי רמות… תייגו אותם!
 התמונה של ‏עיריית בת ים‏.

עיריית בת ים ‏7 מאי‏ ב-‏17:08‏ · 

 

הם משלנו! 
קבוצת נערים א׳ של מכבי בת-ים גם עושה היסטוריה וגם הרבה כבוד לעיר ומעפילה לליגה הלאומית לאחר שזכתה אתמול באליפות המחוז של איגוד הכדורסל! 
זוהי זכייתה השלישית של הקבוצה, בהובלת המאמן אבישי תמיר, באליפות של איגוד הכדורסל – ואנחנו בטוחים שזו רק ההתחלה…
שאפו לאלופים שלנו שממשיכים להביא כבוד לעיר! 

‏‎Ramot Bat Yam‎‏ שיתף ‏פוסט‏.‏7 מאי‏ ב-‏07:11‏ · 
 תלמידות החט״ב כובשות שיאים עם מאמן הנבחרת ורכז מגמת חינוך גופני, Meir Loya.

כבוד וגאווה לכולנו!

תודה.

 התמונה של ‏‎Meir Loya‎‏.התמונה של ‏‎Meir Loya‎‏.
התמונה של ‏‎Meir Loya‎‏.התמונה של ‏‎Meir Loya‎‏.התמונה של ‏‎Meir Loya‎‏.

Meir Loya‏6 מאי‏ ב-‏12:24‏

שוברות השיאים הסדרתיות של הפועל בת-ים עושות את זה שוב והפעם בגדול ,
בתחרות האקדמיה למצויינות שנערכה בסוף שבוע שעבר .
בקי פוזדנר בת ה 14 שוברת שיא של 14 שנה משנת 2004 (של מור פליישמן ).
ב 200 מ׳ חופשי – 2:05.30 .
דריה גולובטי בת ה 13 מגדילה לעשות ושוברת שיא עתיק יומין בן 35 שנה משנת 1983 ( של הדר קליינמן ) ב 400 מ׳ מעורב אישי: 5:10.35 .
ברכות לבקי ודריה .

 
התמונה של ‏‎Ramot Bat Yam‎‏.התמונה של ‏‎Ramot Bat Yam‎‏.התמונה של ‏‎Ramot Bat Yam‎‏.התמונה של ‏‎Ramot Bat Yam‎‏.
אלבום ‏ערב מגמת חנג״ע יב3‏ ‏‎Ramot Bat Yam‎‏ הוסיף ‏‏39‏ תמונות וסרטון‏ — עם ‏‎Meital Israel‎‏ ב‏‏‏‏רמות, בת-ים‏‏.‏6 מאי‏ ב-‏20:21‏ · ‏בת ים‏ · 

מנהלת השכבה, Aviva Rosenberg, הפגינה נוכחות חגיגית, אליה הצטרפו Tal Harary, יועצת השכבה וגם המחנך ורכז מקצוע היסטוריה, Elad Dueak.

הערב נמשך עם התלמידים שהציגו תחומים בלימודי הספורט והבריאות. אחרי הפעלות של ההורים, פרשו הכל ארוחת ערב טעימה במיוחד.

את הערב קינחו התלמידים בסרטונים ובמצגת תמונות חווייתית.

היה זה ללא ספק ערב מגמה מהנה, משעשע, ותכליתי.

  
התמונה של ‏‎Ramot Bat Yam‎‏.התמונה של ‏‎Ramot Bat Yam‎‏.התמונה של ‏‎Ramot Bat Yam‎‏.התמונה של ‏‎Ramot Bat Yam‎‏.
אלבום ‏ערב מגמת חנג״ע יב3‏‎Ramot Bat Yam‎‏ הוסיף ‏סרטון חדש‏ — ב-‏‏‏‏רמות, בת-ים‏‏.‏6 מאי‏ ב-‏20:36‏ · ‏בת ים‏ · 
מחדשות החט"ב

התמונה של ‏מקיף רמות בת ים‏.בחודשים האחרונים תלמידי כיתה ז'3 נחשון לקחו חלק בחידון הנקרא "מטמון גדולי האומה", העוסק בנשיאים ובראשי ממשלה של מדינת ישראל. 
תלמידי הכיתה פיצחו את החידות העוסקות במנהיגים, ועלו לשלב חצי גמר מקוון, שגם בו היה עליהם להתמודד עם חידות לא פשוטות, שלשם פתירתן נדרשה חשיבה יצירתית ומחוץ לקופסא.
מבין 86 כיתות שלקחו חלק בחצי הגמר, כיתה ז'3 העפילה לשלב הגמר, שנערך בהר הרצל!
ביום שלישי שעבר הוזנקו 25 כיתות לחידון מאתגר, מבלבל ומותח, אך גם מהנה ומגבש. לבסוף, הכיתה לא זכתה באחד המקומות הראשונים, אך התלמידים יצאו עם חיוך גדול על הפנים, ובציפיה להשתתפות חוזרת בשנה הבאה! 
תודה למחנכת הכיתה, מיכל ראובן ולנועה לדרמן על הליווי.

התמונה של ‏מקיף רמות בת ים‏.התמונה של ‏מקיף רמות בת ים‏.התמונה של ‏מקיף רמות בת ים‏.
התמונה של ‏מקיף רמות בת ים‏.נבחרת שכבת ט׳ בכדור רגל והמאמן אייל שלום עלתה לשלב הגמר בטורניר ״ גביע ראש העיר״. הנבחרת עלתה לשלב חצי הגמר מהבית המוקדם במקום השני. בשלב חצי הגמר ניצחה נבחרת רמות את נבחרת חשמונאים בתוצאה 2-0. משחק הגמר ייערך ב23/5 בשעות הערב נגד נבחרת ביה״ס דרכא.
 
התמונה של ‏מקיף רמות בת ים‏.התמונה של ‏מקיף רמות בת ים‏.התמונה של ‏מקיף רמות בת ים‏.
מקיף רמות בת ים‏ הוסיף/הוסיפה ‏‏122‏ תמונות חדשות‏ לאלבום: ‏שכבת ז' בירושלים‏. ‏6 מאי‏ ב-‏23:00‏ · 

התלמידים סיירו ברובע היהודי, מנהרות הכותל וסיימו בכותל. שכבת ז' בירושלים

התמונה של ‏מקיף רמות בת ים‏.